IMPREZY INTEGRACYJNE

Team building to jedna z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych form integracji. Polegają na wzmacnianiu relacji i społecznych więzi zespołowych oraz poprawiają efektywności zespołu. Mają formę interaktywnych zadań, eksperymentów, ćwiczeń lub warsztatów zespołowych zorientowanych na współpracę w realnym działaniu. Podczas zajęć uczestnicy wzajemnie poznają swoje mocne i słabe strony, definiują wzajemne role zespołowe oraz uczą się pracy i komunikacji w zespole. Warsztaty team building’owe pomagają zrozumieć i nazwać problemy, które przeszkadzają nam rozwinąć skrzydła. Żyjemy w społeczeństwie o charakterze indywidualistycznym, lecz na co dzień pracujemy na sukces marki czy produktu w zespołach, wspólnie z innymi. Jak pogodzić te dwa bieguny? Z pomocą przychodzą nam zajęcia Team building. Prowadzone są przez wykwalifikowanego coacha i pokazują nam błędy i niedopatrzenia, które wpływają na jakość naszego życia prywatnego i zawodowego. Przekłada się to bezpośrednio na jakość naszych działań i decyzji. Straty jakie generuje nie współpracujący lub nie wierzący w siebie pracownik często nie liczy się tylko w pieniądzach, a w ogólnym powodzeniu i przyszłości danego projektu czy marki. Zajęcia dopasowywane są indywidualnie do grupy. Wyłaniamy dzięki nim cechy osobowości, a następnie przedstawiamy je uczestnikom w konstruktywny i motywujący do działania sposób. W wachlarzu zajęć posiadamy zarówno warsztaty out-door’owe jak i in-door’owe.

 

Najistotniejsze elementy team buildingu:

 • budowanie zespołu z ludzi, którzy dopiero się poznają
 • zrozumienie, nazwanie i rozwiązywanie problemów osobistych wpływających na pracę w grupie
 • integracja i kreowanie relacji między dwoma zespołami (działami) w jedną całość
 • utrzymanie i podnoszenie efektywności zespołu,
 • odkrywanie nowych umiejętności oraz talentów,
 • rozwiązywanie istniejących już problemów i konfliktów

Cele team buildingu:

 • dopasowanie celów i oczekiwań kadry menedżerskiej oraz członków zespołu
 • poznanie tajemnicy przewodzenia zespołowi skierowanemu na sukces
 • wypracowanie satysfakcji z przynależności do zespołu
 • zrozumienie na czym polega współpraca i zaufanie
 • skuteczne pokonywanie problemów wewnętrznych i zewnętrznych
 • dokonanie diagnozy własnej i twojego zespołu
 • umiejętność podziału ról w zespole
 • dobra zabawa

 

GRY TERENOWE

Taktyczne „Wykradanie flagi”, zręcznościowe „Wysadzanie mostów” a może strategiczna gra w „Mrowisko”?  To tylko propozycje gier terenowy, przy których można bawić się tak samo dobrze za dnia jak i po zmroku. Kluczem do zwycięstwa w tego typu grach jest przede wszystkim dobra komunikacja, kreatywność oraz współpraca całego zespołu.

 

PODCHODY

Wersja klasyczna czy zwariowana? Podczas dnia czy pod osłoną nocy? Trasa krótka czy wymagająca? Wariacji na temat tej zabawy tworzymy wiele, a sama gra zawsze dostarcza masę pozytywnych wrażeń. Przez nasze nieszablonowe zadania po Twoje kreatywne wykonanie.

 

BUBBLE SOCCER

Mecz piłki nożnej jeszcze nigdy nie był tak widowiskowy i zarazem zabawny.
Uczestnicy wchodzą w duże nadmuchane i przede wszystkim bezpieczne kule, z których wystają im tylko nogi. Celem drużyn jest strzelić jak najwięcej bramek przeciwnikowi. Każda interakcja w czasie meczu kończy się spektakularnymi przepychankami, zderzeniami, oraz przewrotami. Ta forma piłki nożnej bardzo spodobała się drużynie FC Barcelona, która mogła wypróbować taki sprzęt podczas swoich treningów. Pozostał niedosyt po starciach na boisku? Możemy powalczyć w kulach o tytuł „Bubble Gladiatora”, gdzie naszym zadaniem będzie wypchnąć przeciwną drużynę z boiska.

 

FESTYN GIER I ZABAW

Zajęcia indywidualnie dostosowane do grupy odbiorców. Zbiór przemyślanych i wciąż ulepszanych przez nas zabaw. „Bieg gazeciarza”, „Tron królewny”, „Rajd czarownic”, „Ubieranie skrzata” czy toczenie w kulach, to namiastka konkurencji, które mają za zadanie rozgrzać, rozbawić, a także obudzić kreatywność grupy.

 

PARK LINOWY

Każdy uczestnik przechodzi krótkie szkolenie, a następnie zostaje wyposażony w sprawdzony sprzęt do asekuracji linowej. Celem jest przejście toru zwieszonego kilka metrów nad ziemią, a zadaniem uczestnika jest zmierzyć się ze swoimi słabościami. Będąc na torze walczymy sami ze sobą - z naszym strachem oraz musimy podejmować odpowiednie wybory. Na torze czekają na nas najróżniejsze przeszkody takie jak skok tarzana, jazda w beczce oraz tyrolką. Atrakcja prowadzona pod czujnym okiem instruktora.

 

POLAND EXPRESS

Kto nie słyszał o programie „Azja Express” czy „Ameryka Express”? Ale o „Poland Express”…? Tak jest!  W tej grze łączymy uczestników w pary. Każda para otrzymuje polecenia, zadania, wskazówki, a także po symbolicznej złotówce na osobę. Pary muszą w wyznaczonym czasie przedostać się z punktu „A” do punktu „B” – świetny sposób na aktywne zwiedzanie. Lokalizacja (miasto/rejon) i poziom zaawansowania dobieramy indywidualnie po konsultacji z klientem.

 

GRY Z MAPĄ

Wolisz GPS czy mapę? W zamkniętym ośrodku czy na otwartej przestrzeni? Poziom trudności oraz temat dostosowywany jest indywidualnie do grupy. Najróżniejsze scenariusze, podchwytliwe zagadki, poszukiwania i niebanalne łamigłówki zmuszą Was do polegania na sobie nawzajem.

 

PAINTBALL

Gra zespołowa polegającej na prowadzeniu pozorowanej bitwy przy użyciu tzw. markerów. Urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej. Za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają one kulki z utwardzonej żelatyny wypełnione barwnikiem spożywczym. Trafienie przeciwnika powoduje rozbryzg barwnika. Pozostaje wtedy kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na kostiumie, masce bądź markerze zawodnika, co oznacza jego eliminację z gry. Każdy uczestnik zostaje przeszkolony w kwestii bezpieczeństwa, a następnie wyposażony w odzież ochronną, maskę oraz broń.

 

LASEROWY PAINTBALL

Nowoczesna forma paintball’a, w której każdy z graczy może poczuć się jak na polu bitwy lub w kultowej już grze Counter Strike. Gra w pełni bezpieczna, nie pozostawia śladów na ciele… tylko na honorze! Uczestnicy na samym początku przechodzą krótkie szkolenie z obsługi sprzętu oraz bezpieczeństwa podczas zabawy.
Istnieje mnóstwo scenariuszy, w których spróbujecie swoich sił.

M.in:
- Deadmatch - każdy na każdego, walka solo.
- Team Deadmatch - drużyna na drużynę.
- Dominacja - wygrywa drużyna, która dłużej utrzyma większą ilość checkpointów.
- Apokalipsa zombie - jeden z uczestników zostaje "zombie" - zamiast eliminować, przemienia graczy w kolejnych zombie.
- Ochrona VIP’a – drużyna musi eskortować VIP’a do wyznaczonego miejsca podczas gdy druga drużyna przygotowuje zasadzki.

Ten rodzaj paintball’a daje nam możliwość wykorzystywania dodatkowego sprzętu takiego jak:

- apteczki,

- miny z zapalnikiem na fotokomórkę

- granaty,

- ładunki wybuchowe, które eliminują na znacznym obszarze jeśli nie zostaną rozbrojone. Aktywnie spędzony czas pokazujący, kto potrafi działa w zespole oraz jak efektywnie pracuje grupa.

 

BALONIADA

Odkąd siatkówka stała się sportem narodowym, zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Co byście jednak powiedzieli na siatkówkę balonem wypełnionym wodą, który odbija się przy pomocy ręcznika? Ustawieni wraz z partnerem, rozciągamy ręcznik i zaczynamy bombardowanie przeciwnej drużyny. Naszym zadaniem jest przerzucić balon na drugą stronę siatki i nie dać tej możliwości przeciwnikowi. Koordynacja, współpraca i refleks to definitywnie atrybuty niezbędne, by nie przyjąć na siebie balona z wodą.

 

MEGA TWISTER

Zapewne grałeś ze znajomymi w TWISTERA? Ale z 50 osobową ekipą? Plansza złożona z kolorowych pól pozwala na rozwijanie swojej kreatywności i sprawności fizycznej. Specjalna aplikacja losująca pole i cześć ciała, przypomina nam, że ta gra wcale nie jest taka prosta. Jak często mamy okazję podpierać się czołem, prawym łokciem i lewym pośladkiem grając przy tym z kimś w papier, kamień i nożyce?

 

GLADIATOR

Na specjalnej dmuchanej arenie zawodnicy stają naprzeciwko siebie na piedestałach. Ubrani w ochronne kaski i uzbrojeni w specjalne lance, walczą o uznanie i chwałę w starciu jeden na jednego. Rozgrywka polega na zepchnięciu przeciwnika z piedestału przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi, co często jest trudniejsze niż sama walka. Pokażesz kto tu rządzi?

 

ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Wspinaczka już dawno stała się sportem masowym. W tym momencie tysiące ludzi na całym świecie korzysta ze sztucznych ścian tak jak z siłowni czy basenu. Na tej atrakcji uczysz się ufać swojemu ciału, i walczyć ze słabościami. Jakie decyzje należy podejmować na wysokości, podczas gdy droga w dół jest długa? Zadanie wykonywana przy asekuracji wykwalifikowanego instruktora.

 

SUMO

W obszernym stroju sumo każdy poczuje się jak prawdziwy zapaśnik. Zwycięzcą zostaje ten, kto powali lub wypchnie za matę swojego przeciwnika. Świetny moment by pokazać swoją siłę i spryt.

 

OGNISKO Z GRAMI I ZABAWAMI INTEGRACYJNYMI

Każdy, kto choć raz był na biwaku, kolonii, czy obozie, na pewno pamięta wspólne ognisko. Ten moment kiedy wszyscy mogą się zrelaksować i razem przeżywać to co stało się za dnia. Nawet jeśli nie grasz na gitarze i nie umiesz śpiewać, to na pewno skosztujesz pieczonych przysmaków i porozmawiasz ze znajomymi. Ten moment jak i ogień sam w sobie jest bardzo relaksujący i ma nieopisaną moc. Dziś równie chętnie spędzamy czas przy grillu ze znajomymi, czy czytając książkę przy kominku. Czas przy ognisku urozmaicają nam również ciekawe zabawy z animatorem i wyzwania angażujące grupę do śmiechu, sprawiające, że ten wyjazd będzie jeszcze bardziej pamiętny.

 

MINI GOLF

Bardzo spokojny i statyczny rodzaj rozrywki… ale czy aby na pewno? Co gdy piłeczka do minigolfa staje się jajkiem, a kijek zmienił się w kij do bilardu? Ten rodzaj rozgrywki daje nam dużo radości i satysfakcji, gdy mimo nietypowych zasad, w końcu trafiamy do dołka.

 

OLIMPIADA NA WESOŁO

Zostaliście powołani do kadry Olimpijskiej! Gratulujemy! Wchodzicie na stadion reprezentując swoje kraje, wnosząc własnoręcznie przygotowane flagi i olimpijski znicz! Ten blok, to świetny sposób, by poprzez śmieszne konkurencje sprawdzić swoje sportowe umiejętności. Skoki w dal w strojach sumo, wyścigi latających dywanów czy pociągi z zamkniętymi oczami to tylko niektóre z konkurencji. Z głośników poleci olimpijski hymn, nad głowami powiewać będą flagi, a Wy rozpoczynacie walkę o złoto! Całą humorystyczną oprawę zapewnia mało doświadczony komentator sportowy.

 

GRY ZESPOŁOWE

Wszyscy wiemy czym są gry zespołowe. Dobra odskocznia od codzienności i jednocześnie przyjemna forma aktywności. Co jednak gdy nieco zmodyfikujemy ogólnie panujące zasady? Jak wtedy odnajdziemy się w danej dyscyplinie?

 

STRZELNICA LASEROWA

Uczestnicy podczas konkursu strzeleckiego sprawdzą swoje opanowanie oraz celność. Będą oddawali strzały na czas, z różnego rodzaju broni i odległości oraz do różnych celów. Zabawa w pełni bezpieczna zarówno dla strzelającego jak i osób w pobliżu.

 

ŁUCZNICTWO

Między człowiekiem, a łukiem istnieje pewien magnetyzm. Łuk budzi nasz instynkt i pierwotny pierwiastek. Łucznictwo wymaga dużego skupienia i kontroli swego ciała i przestrzeni.

 

KULA WODNA

Water Ball to świetna zabawa pozwalająca poczuć się przez chwilę jak chomik w spacerowej kulce. W końcu nieczęsto mamy okazję biegać po wodzie. Co się stanie, gdy do tego dodamy motyw rywalizacja? Kto pierwszy przebiegnie od punkt „A” do punktu ”B”? Jak bardzo bieganie po wodzie zmieni się z rywalizacji z przeciwnikiem w walkę z samym sobą?

 

REAKCJA ŁAŃCUCHOWA

Coś dla urodzonych strategów. Zadanie polega na zbudowaniu toru dla piłeczki czy kropelki wody, które muszą przedostać się na jego drugi koniec. Budowanie mechanizmów, ustawianie rusztowań i zapadni, to nie lada wyzwanie nawet dla budowniczych czy architektów. To zadanie pozwala zaobserwować kreatywność grupy, wyłonić liderów, nauczyć współpracy oraz planowania.

 

BUDOWLE Z JEDZENIA

Żeby zbudować coś lepszego, czasem trzeba coś zburzyć. Ten rodzaj zajęć pozwala uwolnić z Was architekta i artystę. Zadaniem drużyny jest jak najwierniej przedstawić za pomocą produktów spożywczych, budowli, pokazanej przez trenera. W zadaniu głównie chodzi o współpracę, organizację oraz wyobraźnię przestrzenną. Jeśli natomiast coś pójdzie nie tak, odpadające elementy zawsze można skonsumować.

 

QUADY

Wszędołaz przeznaczony dla osób lubiących nieco bardziej ekstremalne formy rozrywki. Pod bacznym okiem instruktora próbujemy zapanować nad pojazdem. Dla wszystkich miłośników adrenaliny oraz dla tych co mylą hamulec z gazem.

 

LEŚNE MANEWRY

Baczność! Prezentuj broń! Spocznij!
Przed Tobą ogromna dawka militarnych wrażeń. Tor przeszkód komandos, budowanie baz, bitwy paintball’owe czy maskowanie, to tylko kilka misji, które czekają na Ciebie podczas tej operacji. By nie dać się zaskoczyć musisz być zawsze o krok przed przeciwnikiem.

 

GRA W MINUTĘ

Podzieleni na zespoły uczestnicy konkurują ze sobą w nietypowych zmaganiach przy użyciu biurowych akcesoriów. Jest to seria bardzo trudnych konkurencji zręcznościowych. Każdy zespół deleguje swoich członków do odpowiednich konkurencji. Po tych zabawach biuro nigdy nie będzie dla Was takie, jak dotąd.

 

DOMINO

Domino, bardzo mocno rozwinięte w Azji, pochodzące z gry w kości, do dziś gromadzi rzeszę fanów na całym świecie. Obecnie już w nieco innej formie, ustawiania bloków i tworzenia łańcuchowych reakcji. Technik i motywów budowania torów jest tyle, ilu architektów. Twój stopień opanowania i to w jaki sposób planujesz swoje decyzje, na pewno zostaną poddane próbie.

 

WODNA ARENA

Ta wielka arena przeznaczona jest na każdy wodny akwen. Może być elementem wodnego toru przeszkód lub wodnego parku rozrywki. Daje możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych na powierzchni wody, nadając im zupełnie nowy wymiar.

 

FOREST PRISON

Escape Room na otwartym terenie. Wszyscy znamy ten popularny rodzaj rozrywki. Mała powierzchnia, dużo zagadek i łączenie faktów w logiczną całość. Co jeśli naszym pokojem jest kilku hektarowy las? Czekają na Ciebie zagadki mobilne, łączenie faktów i rozwiązywanie przeróżnych scenariuszy.

 

PLAN FILMOWY / LIP DUB

Kto w dzieciństwie nie chciał zostać sławny? Z psychologicznego punktu widzenia codziennie wchodzimy w różne role i ubieramy wymyślne stroje do szkoły i pracy. Na planie filmowym, będziesz miał okazję wcielić się zarówno w reżysera jak i aktora. Uczestnicy piszą scenariusz, a następnie spośród dostępnych materiałów przygotowuje scenografię oraz tworzą stroje. Wasza inwencja twórcza jest tu jedynym ograniczeniem. Cały występ jest nagrywany, a następnie obrabiany przez montażystę filmowego. Wspaniała pamiątka!

 

FAMILIADA

Kto nie raz łapał się za głowę słuchając słynnych „sucharów” Karola Strasburgera? Ile razy wykrzyczałeś odpowiedź na pytanie, ale uczestnik w telewizji Cię nie posłuchał? A może sam chcesz sprawdzić jak to jest uczestniczyć w teleturnieju? Zespoły podzielone na dwie rodziny rywalizują ze sobą odpowiadając na nietypowe pytania. Oczywiście nie może też zabraknąć prowadzącego z charyzmą i nietypowym poczuciem humoru.

 

OVERTAKE

Gra z użyciem telefonów komórkowych. Grupy dzielimy na małe zespoły, a następnie każda grupa otrzymuje zestaw zdjęć. Zdjęcia przedstawiają sytuacje, osoby i przedmioty. Są lekko przerobione, zrobione pod nietypowym kątem lub z użyciem opcji dostępnych w aparacie (np. dużego zoom’a). Zadaniem grupy jest znaleźć lokalizację i doprowadzić do sytuacji przedstawionej na obrazku, a następnie zrobić identyczne zdjęcie. Dodajmy do tego ograniczenie czasowe i mamy receptę na świetną zabawę z dużą dawką śmiechu. Aktywność fizyczna połączona z treningiem spostrzegawczości. Sprawdzicie Swoje umiejętności logistyczne oraz kreatywność.

 

WARSZTATY

Na życzenie klienta organizujemy warsztaty oraz prelekcje, połączone z degustacją. Edukacyjny i relaksacyjny moment dla wielu wyjazdów firmowych.

 

CHALLENGE - PODEJMIJ WYZWANIE

Wszyscy uczestnicy zostają podzieleni na mniejsze zespoły i wykonują zadania walcząc z czasem. Grupa, który wykona wszystkie zadania w tempie i z największą ilością punktów – zgarnia najlepszą nagrodę. Trener stojący przy stacji zawsze wybiera osoby do danego zadania. Jeśli osoba z teamu nie wykona zadania, musi wykonać coś specjalnego lub jej zespół otrzyma punkty ujemne. Zadaniem reszty zespołu jest pomóc swojemu koledze przejść przez zadanie – motywowanie. Konkurencje są zarówno wymagające fizycznie jak i psychicznie. Zmuszają również do kreatywnego myślenia.